Každý byt, dům, komerční, kancelářský i výrobní objekt má omezenou životnost. Původní elektrické instalace dosluhují, mají nedostatečnou kapacitu, neodpovídají současných normám, ale především požadavkům zákazníků.

Pryč jsou doby, kdy např. pro domácnost stačily dva až tři jističe. Při dnešních moderních zařízeních a technologiích je nutné rozšíření světelných, technologických a zásuvkových okruhů, kde je vyžadováno, aby některé zásuvkové okruhy byly samostatně nataženy kabely a samostatně jištěny. Jedná se především o technologickou část kuchyně – elektrický sporák (8 kW), elektrická trouba (2 kW), mikrovlnná trouba (2 kW), myčka na nádobí (2-3 kW) a další spotřebiče, které dnešní moderní kuchyně nabízejí.

I v koupelnách dochází k navýšení zásuvkových okruhů, které jsou nataženy samostatnými kabely – pračka (2 kW), sušička (2 kW), elektrický žebřík (0,5 kW), podlahové elektrické vytápění dle požadovaného výkonu závisící na objemu místností a vyhřívané ploše. Toto vytápění se realizuje buď pomocí kabelů (klasických nebo samoregulačních) nebo speciálních topných rohoží např. typy RAYCHEM a DEVI.

Nezbytnou součástí oprav a rekonstrukcí jsou i kabelové rozvody týkající se venkovního osvětlení, technologie bazénů, zastřešeného stání, telefonních a televizních rozvodů (STA), elektronického zabezpečovacího systému (EZS), kamerových systémů (CCTV), elektronických požárních systémů (EPS).
Rekonstrukci zastaralých elektroinstalací panelových domů provádíme dle technických dispozic a přání zákazníka, a to především výměnou stoupacích vedení HDV, přívody k bytům, vedení a spínání osvětlení společných prostor, repasování rozvaděčů výměnou jistících a spínacích prvků, dodávka nových bytových rozvaděčů.

Nové normy (ČSN) se zaměřují na zvýšení bezpečnosti a ochrany před nebezpečným dotykem. Zásuvkové okruhy přístupné laické veřejnosti jsou proto chráněny proudovými chrániči. Součástí rekonstrukcí bývá i úprava odběrného místa dle připojovacích podmínek ČEZ Distribuce a ochrana připojených zařízení předepsanými stupni přepěťových ochran.

V neposlední řadě se v dnešní době také přihlíží na velký rozvoj technologie osvětlení s využitím úsporných světelných zdrojů.

Další služby